Adobe Flash / interaktywnie /

actionscript-naglowek
/kilka wskazówek jak korzystać z języka Action Script/

Program Adobe Flash jest programem do tworzenia animacji oraz publikacji interaktywnych. Poniżej znajduje się kilka wskazówek w jaki sposób w progamie flash można wprowadzać elementy interaktywne do animacji. Instrukcja przeznaczona jest dla osób, które potrafią tworzyć animacje w programie Adobie Flash.

Interakcja funkcjonuje w oparciu o język Action Script. Określone akcje mogą być przypisywane do danej klatki animacji lub do bezpośrednio do obiektu. W programie wyróżniamy trzy rodzaje obiektów: Button, Movie Clip, Graphic.

Button – jak sama nazwa wskazuje to obiekt, który może funkcjonować jako „przycisk” – element po przyciśnięciu, którego wyzwalana jest określona akcja, np. przeniesienie animacji od innej klatki.

Obiekty Graphic są statycznymi elementami – którym nie przypisuje się żadnej akcji. Natomiast obiekt Movie Clip może być najszerzej stosowanym elementem. Można mu przypisywać różnego rodzaje akcje, wprowadzać zapętlony ruch. Poniższy zestaw kodów action script odnosi się głównie do obiektów Movie Clip, ale również zawiera opis możliwości tworzenia interakcji przy pomocy przycisków.
Powodzenia!

http://issuu.com/w_marta/docs/action_script_marta_wi_ckowska