Projekt badania interakcji /Julianna Zych/

zych

/Projekt realizowany w ramach przedmiotu Badania Użyteczności, II rok wzornictwo, semestr letni, rok akademicki 2013/2014/ więcej informacji o założeniach badania/

Celem projektu jest zaprojektowanie interfejsu składającego się z 9 kwadratów, na obszarze których kliknięcie lub najechanie kursorem uruchamia różne interakcje (zmiany wyglądu interfejsu). Projekt interfejsu zakłada istnienie stanu końcowego, do którego musi dojść użytkownik. Interfejs Look zaprojektowany przez Juliannę Zych składa się z dziewięciu kwadratów, w których znajdują się dwa elementy, nałożone na siebie: małe i duże koło. Jedno z nich wykonuje obrót o wielokrotność 45 stopni po najechaniu na pole kwadratu. Element przestaje się obracać po kliknięciu w to pole a kolejne kliknięcia zmieniają kolor pola interfejsu. Cała zabawa interfejsem polega na dojściu do stanu końcowego, gdy każdy jego element – kwadrat zmieni swój kolor z niebieskiego na czarny.

wygląd interfejsu

zych

W jaki sposób użytkownicy będą reagować na ruchome elementy interfejsu?
Czy będą potrafić dojść do stanu końcowego?
Aby odpowiedzieć na te pytania Julianna zaprojektowała wizualny kod zapisu zachowań użytkowników, który wykorzystała przy analizie wyników.

Julianna-Zych-3

W celu zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat badania i jego wyników zapraszamy do zapoznania się z poniższym raportem:

julianna-zych-issuu

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Projekt badania interakcji /Julianna Zych/”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s